השפעת פלסטיק על הבריאות והסביבה

pexels-tara-winstead-6489574_edited.jpg

Photo by Tara Winstead from Pexels

פלסטיק הינו משפחה מדהימה של חומרים, עם מגוון תכונות ומגוון שימושים, אשר מאפשרים את קיומו של העולם המודרני. יחד עם זאת, לכל סוגי הפלסטיק השפעות משמעותיות על הסביבה, ולסוגים מסוימים של פלסטיק השפעות שליליות על הבריאות. אנו עוסקים ביעוץ ובמחקר בנושא פלסטיק, סביבה ובריאות.

השפעת כלי אוכל על הבריאות והסביבה

כחלק מהמאמץ להפחית שימוש בכלי אוכל חד פעמיים, בסוף שנת 2020 הוציא המשרד להגנת הסביבה קול קורא למימון רכש מדיחי כלים לגני ילדים. המימון מגיע מהקרן לשמירת ניקיון, ומטרת המהלך היא לעודד רשויות מקומיות לרכוש כלי אוכל רב פעמיים לשימוש ילדי הגנים והצהרונים.

כמומחית לניהול סיכוני בריאות וסביבה, קיבלה ד"ר חגית אולנובסקי פניות מרשויות מקומיות לסייע בייעוץ מקצועי וליווי תהליכי רכש הכלים הרב פעמיים, על מנת לוודא שהכלים עומדים בתקנים הנדרשים, ושהשימוש בהם יהיה בטוח ולא יסכן את בריאות הילדים. מכיוון ששאלות רבות עסקו בבחירת הצלחות הטובות ביותר, צילמנו סרטון קצר ובו הסבר מפורט על סוגי הצלחות הרלוונטיות, יתרונות וחסרונות של כל צלחת. נדגיש כי בכל מקרה רכש הכלים הרב פעמיים חייב להיות בכפוף למפורט בקול הקורא, להנחיות משרד הבריאות, וכמובן על הכלים הרלוונטיים לעמוד בתקן 5113 (או 14372).

SP Interface רואה בשיתוף הידע המקצועי עם הציבור ועם בעלי העניין משימה חשובה ביותר. אנו עוסקים כבר למעלה מעשור בהנגשת הידע המדעי הרלוונטי למקבלי ההחלטות ולציבור הרחב. לשאלות נוספות ניתן לפנות ל:

חגית- פרטי קשר.png
הזמנה ובינר 1 חד פעמי.png

הרצאה אינטרנטית (וובינר) על כלים חד-פעמיים בתקופת הקורונה: